Ny SKUP-rapport: AllTest Strep A Rapid Test
Skandinavisk utprøving av laboratorieutstyr for pasientnær analysering (SKUP) har publisert ny rapport fra utprøving av AllTest Strep A Rapid Test, en hurtigtest for påvisning av Strep A (SKUP/2023/133). Testen er produsert av AllTest Hangzhou Biotech Co.,Ltd., og er tiltenkt brukt av helsepersonell.
Ny SKUP-rapport: Atellica DCA HbA1c
Skandinavisk utprøving av laboratorieutstyr for pasientnær analysering (SKUP) har publisert ny rapport fra utprøving av Atellica DCA for analysering av HbA1c (SKUP/2025/121). Instrumentet er produsert av Siemens Healthcare Diagnostics, Inc., og er tiltenkt brukt av helsepersonell.
Månedens tema, juni: "Helle over"
Har du opplevd følgende når du tar venøse blodprøver? Du er i gang med å fylle det andre prøverøret, men plutselig stopper det opp! Det kommer ikke en dråpe mer blod i glasset. Og du vet at prøverørene skal fylles opp til merket som markerer fullt glass. Hva gjør du?
Nyhetsarkiv
Mest lest
- Rapport etter utprøving av hurtigtester
- Nye e-læringskurs CRP og urin
- Nytt e-læringskurs - "Prøvetaking ved covid-19"
- Utprøving av hurtigtester for koronavirus
- Antistoff hurtigtest - oppdatert rapport klar
- Fag i fokus 5 - 21: Uventet høy PT-INR? Kan dette være årsaken?
- Selvtesting - Roche:SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test
- Kapillær prøvetaking, reprise
- Antigen-hurtigtester for covid-19
- Fag i fokus 6-20: Intern analytisk kvalitetskontroll
- Rapport klar - utprøving av 17 hurtigtester