Ledig stilling som laboratorierådgiver
Vi har ledig en 60 % fast stilling som laboratorierådgiver ved vårt Noklus-kontor i Skien. Vi søker en person som liker utfordringer, og som er ansvarsbevisst, selvstendig og strukturert. Søknadsfrist er 23. februar.
Noklus deltar i et spennende EU-prosjekt
Noklus er stolt deltaker i et spennende EU-prosjekt som tar sikte på å styrke den globale pandemiberedskapen. Målet er å utvikle et globalt system for påvisning av virus med høyt endemisk og pandemisk potensial blant mennesker og dyr. Prosjektet, som samler eksperter fra ulike fagområder, startet i desember 2023 og varer frem til 2027.
På innsiden: Hva skjer på forskningsfronten i Noklus?
De fleste er godt kjent med Noklus sin hverdagsaktivitet rettet mot deltakerne våre. Denne gangen vil vi løfte frem noe av den forskningen som gjøres, som til syvende og sist kommer deltakere og befolkningen for øvrig til gode. Bli med på innsiden av Noklus sin seksjon Forskning- og utvikling.
Blodsukkermåling i sykehjem og hjemmetjeneste
Blodsukkermåling er en vanlig undersøkelse i sykehjem og hjemmetjeneste, og utføres ukentlig av de fleste ansatte, uansett yrkesgruppe. Enten målingene utføres på brukernes egne instrumenter eller på sykehjemmets/hjemmetjenestens instrument, er det viktig at de som utfører målingene er kjent med aktuelle feilkilder.
Nyhetsarkiv
Mest lest
- Rapport etter utprøving av hurtigtester
- Nye e-læringskurs CRP og urin
- Nytt e-læringskurs - "Prøvetaking ved covid-19"
- Utprøving av hurtigtester for koronavirus
- Antistoff hurtigtest - oppdatert rapport klar
- Selvtesting - Roche:SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test
- Fag i fokus 5 - 21: Uventet høy PT-INR? Kan dette være årsaken?
- Kapillær prøvetaking, reprise
- Antigen-hurtigtester for covid-19
- Fag i fokus 6-20: Intern analytisk kvalitetskontroll
- Rapport klar - utprøving av 17 hurtigtester